“Estamos conmocionados por los síntomas rápidos que se desarrollaron en él repentinamente”, escribió la mujer en la red social.

Además, añadió que ella, de nombre Isil, y sus 2 hijos dieron negativo en sus respectivos exámenes.

“No tenemos permiso para verlo; lo más duro es no estar con él”, agregó la pareja de Rustu Recber, célebre por haber sido tercero con su selección en el Mundial de 2002.

Y concluyó indicando que confiaba la salud de su esposo “primero a Alá y después a los médicos turcos”.

Rustu, de 46 años de edad y retirado de las canchas en 2012, tuvo paso por clubes importantes de su país, como Fenerbahce y Besiktas, así como por el Barcelona de España.

Acá, el mensaje de la mujer:

View this post on Instagram

İyi geceler; Sizlerle gerçeği en şeffaf şekilde paylaşırken daha güzel haberler vermek isterdim fakat üzülerek eşim Rüstü’yü COVİD-19 teşhisiyle hastaneye yatırmış bulunuyoruz.Herşey normal ilerlerken birden bire gelişen hızlı semptomlarla biz de olayın şokundayız.Kritik süreçler ve çok zor ,Allah benim değerli eşimle beraber tüm hastalara acil şifa kolaylık versin . Tek ricam şu süreçte insanların biraz daha vicdanlı ve saygılı olabilmeleri.Ailecek yaptırdığımız testlerde benim, kızımın ve oğlumun negatif sadece eşimin pozitif çıkmıştır. Bu sebeple bizler evde kendisi hastanede ve görüş izni yok.Aslında en zor olanı da bu yanında olamamak.Ama Allah büyük önce ona sonra Türk hekimlerine emanet, inşallah bu da geçecek..Telefonlarım kilitlendi dönüş yapamıyorum üzgünüm tüm sevenlere dostlara sizlere yürekten sevgiler.Dualarınızı eksik etmeyin lütfen bu çok önemli….#sengüçlüsünRR

A post shared by Isil Recber (@isilrecber) on