“¡Qué día tan maravilloso! Gracias, Dios… Mi esposo abandonó el hospital tras 11 duros días”, escribió la mujer de Rustu Recber en su cuenta de Instagram.

“Pero no estoy completamente feliz, pues aún hay muchos pacientes esperando su recuperación… Seguiré rezando por todos aquellos que luchan por sobrevivir en cuidados intensivos”, añadió.

El exinternacional turco, de 46 años de edad, tuvo fuertes problemas respiratorios cuando fue internado, momento en el que la piel se le puso gris y los labios también”, como lo reseñó su pareja en ese momento.

Pep Guardiola

Artículo relacionado

Muere mamá de Pep Guardiola por coronavirus; tenía 82 años

Rustu, que también defendió el arco de escuadras grandes del fútbol otomano como Fenerbahce y Besiktas, habría sido contagiado por su esposa, quien tuvo un viaje reciente a Estados Unidos, señaló la prensa local, pero la dama se defendió diciendo que ella y sus hijos arrojaron resultado negativo en la prueba de COVID-19

Acá, la publicación de la mujer:

View this post on Instagram

Ne güzel bir gün Allahım sana şükürler olsun..11 günlük zorlu süreçten sonra eşim taburcu oldu🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Sen duaları kabul edensin, sen bizleri gören,bilen koruyansın.. Çok sevinmem gerekse de herşeyi yarım yaşıyorum aslında.. Çünkü o kadar çok şifa bekleyen hasta var ki şu an hastanelerde.. Dostlar, onların babaları, anneleri ,sevdikleri , yakınları hepsine sen bu güzel günü yaşat Allahım..Evlerine, sevdiklerine kavuştur.. Yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi verenlere dualarım devam edecek.. Tesekkürlerime gelince ; bu zorlu süreçte yanımızda olan başta devlet büyüklerim,TFFyöneticilerim,başkanım Ali Şen,başkanım Ali Koç, sevgili büyüğüm Mehmet Ali Aydınlar, olmazsa olmaz çok değerli abilerim Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin, Mustafa Semiz, canım Özlem Cankurtaran, kardeşim Dilek Avşar her an her saniye yanımızda olduğunuzu bilmek çok önemliydi eksik olmayın, sağolun varolun.. Kıymetli dostlarımız, canım ailem,yakınlarımız,sevenlerimiz,sizler Allah herkesten razı olsun iyi ki varsınız hayatta herşey güzel gönlünüzün istediği gibi olsun. Kavacık Medistate hastenesinde başlayıp Maslak Acıbadem’de devam eden tedavimiz boyunca gece gündüz ellerinden geleni yapan bizi iyileştiren doktor, hemşire ve diğer sağlık personeline ne yazsam az.. Allahım sizleri korusun.. Tesekkürler Mücahit hoca, tesekkürler Serap hoca, tesekkürler Gülcihan hoca.. Tedavi şekline gelince; TC Saglık Bakanlığınca uygulanan bir tedavi protokolu var.Bu tüm hastanelerde kişinin hastalık seviyesine göre aynı.Farklı ilaç veya tedavi şekli yok .Vücudun gücü devreye giriyor orada.Virüs mü güçlü sizin vücudunuz mu ? Savaş başlıyor.Bu sebeple zararlı alışkanlıklarınızı bırakın bir an önce şu yaşananlar vesile olsun.Sağlığınızın ve hayatımızın kıymetini bilin.. SEVGİYLE KALIN ,SAĞOLUN…

A post shared by Isil Recber (@isilrecber) on